Zrekonstruované basketbalové hřiště už slouží sportovcům, Písek
Písek / Zrekonstruované basketbalové hřiště Nejen žáci ZŠ J. K. Tyla budou moci využívat nové venkovní basketbalové hřiště, které vzniklo rekonstrukcí starého sportoviště v areálu školy.

Během dvou měsíců se staré hřiště přeměnilo na moderní sportoviště, které navíc zdobí originální kresba. Slavnostně jej uplynulou sobotu spolu se zástupci města a hosty otevřel pátý Čech v NBA a reprezentační rozehrávač Vít Krejčí, nejslavnější odchovanec místních Sršňů, jenž s myšlenkou na obnovu hrací plochy přišel. Inspirovalo ho loňské otevření hřiště na Pražačce v Praze, za kterým stál jiný vynikající český basketbalista Tomáš Satoranský. 

Sportovci budou mít k dispozici moderní hřiště, jehož povrch tvoří pryž ze speciálních granulí a pojiva polyuretanu. „Nové jsou i basketbalové koše a oplocení, navíc tu je malá tribuna se sedačkami v barvách města Písek. Hřiště samotné pak zdobí originální kresba od malíře a designéra Martina Kafes33 Hirtha, která vznikla ve spolupráci s platformou Sport in Art, specialistou na umění a sport,“ uvedl Michal Přibáň. „Hřiště bude volně přístupné. Doufám, že jej budou malí i velcí sportovci využívat, a že se díky tomu třeba zrodí další mimořádný basketbalový talent,“ poznamenal místostarosta. 

„Basketbal je komunitní sport, který sdružuje lidi po celém světě a jeho venkovní forma je důležitou součástí naší kultury. Díky hráčské asociaci NBPA má každý hráč nárok na příspěvek 25 000 USD ročně, který může využít na veřejně prospěšné projekty, pokud se na nich sám finančně podílí,“ uvedl profesionální basketbalista Vít Krejčí, jenž do letošního srpna hrál za tým Atlanta Hawks. Celkové náklady na rekonstrukci hřiště dosáhly téměř dvou milionů korun, z toho stavební práce činily 1,1 milionu korun bez daně. Na financování se kromě Krejčího a hráčské asociace finančně podílelo město Písek, Česká basketbalová federace a Krejčího zastupující agentura PP Group. Jedná se o druhé basketbalové hřiště tohoto druhu v republice.

V Písku je basketbal velmi populární a zdejší klub Sršni má širokou členskou základu. Navíc letos jeho tým mužů postoupil do nejvyšší národní ligy Kooperativa NBL.

Zdroj a foto: Město Písek

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments