Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pomáhá 
Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pomáhá – i když voda ustoupí. Nedávné letní bouřky s sebou přinesly, obzvláště na Českobudějovicku, i výrazné srážky a v jejich důsledku i zatopení mnoha nemovitostí. 

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje a Magistrát města České Budějovice tak aktivně reagují na tuto výzvu a společně poskytují praktickou pomoc postiženým obyvatelům v podobě bezplatných zápůjček vysoušečů zdiva, které výrazně urychlují proces sušení obytných prostor.

Obyvatelé města České Budějovice, kteří utrpěli škody na obytných částech budov, se mohou obrátit na úsek krizového řízení Magistrátu města České Budějovice prostřednictvím linky 722 959 340 a zjistit, zda jsou vysoušeče k dispozici. Pokud ano, následuje vyřízení formalit a vysoušeč je připraven k výpůjčce.

Je však důležité dodržovat stanovené podmínky. Vysoušeč je poskytován zdarma a je určený pouze pro fyzické osoby, zároveň je určen pouze pro vysoušení obytných prostor nemovitostí. Doba výpůjčky je smluvně omezena a požaduje se návrat vysoušeče v původním stavu s platnou elektro revizí.

Vysoušeče zdiva jsou efektivním nástrojem pro urychlení procesu schnutí, za tímto účelem je Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje dlouhodobě udržuje v rámci zásob pro ochranu obyvatelstva na všech svých územních odborech. Vydávání vysoušečů za zásob se provádí jen při mimořádných událostech.

O poskytnutí vysoušečů může v Jihočeském kraji požádat jakákoliv obec, která má zájem vysoušeče dále bezplatně poskytnout fyzickým osobám pobývajícím v jejím správním obvodu. Žádost a další informace učené pro obce naleznete na odkazu ZDE.

Spolupráce mezi Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje a Magistrátem města České Budějovice ukazuje, jak samosprávy mohou spolu se složkami IZS reagovat na mimořádné události a nabídnout praktickou pomoc i po provedení nezbytných záchranných a likvidačních

Zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments