Výstava - Budova gymnázia slaví sto let, Jindřichův Hradec

Státní okresní archiv Jindřichův Hradec a Muzeum jindřichohradecka zvou na výstavu Gymnasium 1923. Budova gymnázia slaví sto let

Začátek září bývá v našich končinách spojen s definitivním koncem letního odpočinku a se začátkem desetiměsíčního období stráveného na školním kolbišti. Školní rok 2023/2024 na jindřichohradeckém gymnáziu se zajisté ponese v duchu oslav a připomínání sta let od dokončení nové budovy školy a zahájení výuky v prostorách, které nesou rukopis známého architekta Bedřicha Bendelmayera.

Státní okresní archiv ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka se k oslavám připojí výstavou, která připomene nelehkou cestu ke vzniku jednoho z architektonických skvostů v našem městě. Výstava bude k vidění ve dnech 1. a 2. září v budově gymnázia v Husově ulici  a poté v rozšířené verzi od 5. září do 8. října v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici.

Kromě archiválií vztahujících se k výstavbě školy si návštěvníci budou moci „prožít“ první školní rok strávený v nové budově. Prostřednictvím dobových školních dokumentů a fotografií se seznámí nejen se životem stráveným v lavicích, ale i s celou řadou hudebních a sportovních počinů, na nichž se studenti a studentky aktivně podíleli. Pozorný čtenář si možná uvědomí, že student 21. století se od svých předchůdců až tolik nezměnil.

Zdroj a foto: Město Jindřichův Hradec

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments