Nový domov pro dospělé zdravotně postižené klienty Centra Bazalka vyrostl v Novém Vrátě, české budějovice, zprávy jihočesko
České Budějovice – Nový domov pro dospělé zdravotně postižené klienty Centra Bazalka vyrostl v Novém Vrátě, konkrétně v Hlinské ulici. Své nové obyvatele přivítá začátkem příštího roku.

“Je tam deset samostatných pokojů a celodenně bude zajištěn kvalifikovaný personál. Trvalá péče v rodinné atmosféře je bezesporu dobrý základ k integraci do běžné společnosti,“ uvedla při slavnostním otevření primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že hlavním důvodem rozšíření kapacity bydlení je poskytovat sociální služby rodinám s dětmi, které chodily do Bazalky a už vyrostly. „Mají tak perspektivu zajištění dostatečné kvality života i v dospělosti. Je to velmi záslužný projekt a osobně jim držím palce, aby vše vyšlo podle představ. Je potřeba také poděkovat odbornému personálu centra za jejich trpělivou a obdivuhodnou práci s klienty, kterým dodávají sílu a připravují je na praktický život,“ dodala primátorka, která symbolickou pásku přestřihla spolu s náměstkyní hejtmana pro sociální oblast Lucií Kozlovou, zástupci Centra Bazalka, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, zhotovitele, architekta a rodičů budoucích klientů.

Celá stavba je realizována jako bezbariérová. Na její vybudování byly poskytnuty dotace z Evropské unie.

Zdroj a foto: Město České Budějovice, Fb Centrum Bazalka

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments