Týrání psa: Fena utrpěla rozsáhlá střelná poranění a musela být utracena
Týrání psa – Prachatičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili usnesením trestní stíhání 59letého muže z Prachaticka jako obviněného ze zločinu týrání zvířat.

Toho se měl dopustit tím, že poslední srpnový den v odpoledních hodinách v jedné malé obci na Vimpersku zjistil po návratu z práce domů, že mu cizí pes útočí na jeho slepice. Z tohoto důvodu si vzal svou vzduchovou zbraň s puškohledem značky Vixen, ráže 5,5 mm a z okna domu několikrát na psa zezadu vystřelil. Následně za psem vyběhl na dvorek, kde po něm opětovně střílel, načež pes utekl z výběhu pro slepice ven a dál ze dvora do vsi. Útokem mladá fena plemene knírač střední utrpěla rozsáhlá střelná poranění, která by měla za následek trvalé poškození zdraví a smrt, a z tohoto důvodu musela být odborně usmrcena. Obviněný se tedy tímto jednáním dopustil týrání zvířete surovým nebo trýznivým způsobem.

Minulý týden obviněného zadrželi v místě jeho obydlí se souhlasem státního zástupce policisté ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, kterého následně předali prachatickým kriminalistům. Ti na místě provedli domovní prohlídku, při které zajistili celkem dvě zbraně, včetně té, se kterou byl skutek spáchán. 

Obviněný je dále vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments