Vlak na Strakonicku usmrtil dva lidi a dva těžce zranil
Vlak srazil u Bělčic na Strakonicku čtyři lidi. Dva z nich zemřeli a dva jsou těžce zraněni. Zřejmě jde o lidi, kteří na místě pracovali. ČTK to řekl mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík. Dodal, že šlo o manipulační jízdu, a proto ve vlaku nikdo necestoval. Vyjádření Správy železnic. Stav dvou zraněných mužů je podle záchranné služby vážný, vrtulníky je transportovaly do nemocnic v Plzni a v Českých Budějovicích.

Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. “Podrobnosti zveřejníme po zjištění bližších okolností,” uvedl Šupík. Nehoda se stala po 9:00, cestující mezi Blatnou a Březnicí musí využít náhradní autobusovou dopravu, uvedly České dráhy na webu.

“Na místo jsme vyslali tři naše pozemní posádky a jednu posádku ze Středočeského kraje a také vrtulníky z Plzně a z Českých Budějovic. U dvou mužů mohl lékař jen konstatovat smrt. Další dva utrpěli těžká mnohočetná poranění, která je ohrožovala na životě. Pacienty jsme letecky transportovali do nemocnic v Plzni a v Českých Budějovicích. Stav obou mužů je vážný,” uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments