Nejstarší občance Prachatic je 101 let
Nejstarší občance Prachatic je 101 let – Paní Marie Záhrebová se narodila ve městě Volkov, okres Kozin v Rovenské oblasti na území Ukrajiny do české rodiny Volyňských Čechů. V té době patřilo území Polsku.

Paní Marie přišla o maminku, když jí byly čtyři roky. Ji i její mladší sestru vychovával otec a babičky. Marie po ukončení základní a dívčí školy pracovala u svého otce v řeznictví jako prodavačka.  

První muž, kterého si vzala, padl ve II. světové válce. Otec padl jako příslušník armády generála Svobody při Dukelské operaci. Po reemigraci do Česka se vdala znovu, bohužel její druhý manžel tragicky zahynul v roce 1969. Od té doby žije sama. Paní Marie pracovala až do odchodu do důchodu jako lesní dělnice.

Od roku 1993 žije v Prachaticích, nejprve v DPS Skalka, od prosince roku 2018 v Domově seniorů Mistra Křišťana.

Paní Marie vychovala tři dcery a má už dvanáct pravnoučat. Každý den si ráda dopřeje cappuccino a nějaké noviny nebo časopisy, které si ráda prohlíží. Velmi ráda si zazpívá písničky a nejraději ty polské a ráda se parádí. Pravidelně ji každý den navštěvuje rodina a chodí s ní na procházky.

Do dalších let přejeme paní Marii především pevné zdraví.

Zdroj a foto: Město Prachatice

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments