Kláštery Český Krumlov mají nového ředitele
Druhý největší historický komplex po zámeckém areálu v Českém Krumlově má nové vedení. V čele Klášterů Český Krumlov je Martin Malý.

Areál českokrumlovských klášterů provozovalo od jeho kompletní revitalizace Městské divadlo Český Krumlov. Nově se kláštery od divadla organizačně oddělily a jsou samostatnou příspěvkovou organizací, pro kterou bylo nutné najít nové vedení.

Ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo šest uchazečů, uspěl Martin Malý. Do ředitelského křesla usedl v pondělí 16. října. Martin Malý má dvacetiletou zkušenost z vedoucích pozic ve veřejné správě i soukromého sektoru. 12 let byl starostou Prachatic, předtím místostarostou a na městském úřadě také vedl finanční odbor. V minulosti také působil jako učitel odborných ekonomických předmětů na střední a vyšší odborné škole.

„Jako celoživotní ekonom jsem se zásadním způsobem zasazoval především za efektivní a hospodárnou správu svěřeného majetku a finanční zdraví města. Zrovna tak jsem se zasazoval o uplatňování stejného principu v dozorčích radách, školských radách a představenstvech mnoha společností a organizací,“ říká Martin Malý.

Stejně jako ekonomika, tak i kulturní prostředí je mu vlastní. O památkové péči a způsobu dobré praxe financování obnovy památkových objektů přednášel na půdě Parlamentu ČR, odborných konferencích a výstavách.  

„O historii, kulturu, umění a památkovou péči se zajímám celý život. Práce pro kláštery je pro mě výzvou i posláním. Rád bych přispěl ke zvýšení atraktivity a smysluplného využití těchto objektů, například rozšířením expozice Klášterního muzea,“ dodává Martin Malý.

Je také autorem fotografické knihy Z Prachatic za poznáním, pro kterou vyfotografoval více než polovinu všech uvedených fotografií, navrhl texty a grafické zpracování. V současné době má rozpracovaný druhý díl této knihy.

„Jeho pohled na kulturní i ekonomické aspekty mě velmi oslovuje. Do klášterů nastoupil profesionál, který je povede správným směrem,“ uzavírá starosta Alexandr Nogrády.

Zdroj a foto: Město Český Krumlov

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments