Kompletní výměna mostu v Týně nad Vltavou pokračuje
Kompletní výměna mostu v Týně nad Vltavou pokračuje. Od poloviny října do poloviny listopadu probíhá montáž ocelových nosníků. Celkem bude na místo uloženo 28 ks nosníků, každý o váze 12 až 15 t. S pracemi souvisejí částečné uzavírky křižovatky a ulice Solní ve dnech 18. a 20. října, které jsou zapotřebí pro nastrojení a odstrojení speciálního jeřábu. 

Stavební práce začaly letos v květnu. Nejprve bylo přes Vltavu instalováno obousměrné mostní provizorium pro vozidla do 3,5 t (vozidla nad 3,5 t využívají po celou dobu vyznačenou objízdnou trasu) a 18. července začala demolice horní nosné konstrukce stávajícího mostu.

Rekonstrukce mostu, po kterém vede silnice II/105 na trase mezi Českými Budějovicemi a Bechyní, je prováděna inovativní metodou Design & Build, tedy vyprojektuj a postav. „Tato metoda spočívá v tom, že vybraný dodavatel stavbu vyprojektuje, zajistí potřebná povolení a stavbu i zrealizuje. Díky tomu dojde k úspoře času, financí a minimalizaci požadavků na vícepráce,“ vysvětlil již dříve jihočeský hejtman Martin Kuba. 

Stavební práce zahrnují odstranění a stavbu nové horní nosné konstrukce stávajícího 130 metrů dlouhého a 13,6 metrů širokého mostu přes Vltavu a navržení a výstavbu, úpravy, nebo zesílení stávající spodní stavby pro uložení horní nosné konstrukce mostu nového. 

Zdroj a foto: Jihočeský kraj

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments