Neuvěřitelný příběh muže za volantem havarovaného automobilu, české budějovice
České Budějovice – Neuvěřitelný příběh muže za volantem havarovaného automobilu řešila v minulém týdnu hlídka českobudějovické městské policie. Řidič se strážníkům svěřil, že má špatný den. Nebylo divu. Před jízdou se totiž posilnil drogami a pravděpodobně i léky. S podezřením na spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky skončil v rukou policistů.

V úterý 10. října v deset hodin dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v městské části Nové Hodějovice. Při průjezdu Říční ulicí strážníci přijeli k osobnímu vozidlu, které stálo napříč vozovky s proraženým diskem na levém předním kole. Za volantem přitom seděl zjevně dezorientovaný muž.

Jak strážníci vzápětí zjistili, jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Českokrumlovska. Ten se jim svěřil s neuvěřitelným příběhem a konstatováním, že má špatný den. U KD Metropol mu totiž kdosi údajně prořízl pneumatiku. To zjistil až po ujetí několika kilometrů, takže přední kolo vyměnil. Při následné jízdě, kdy jel požádat svou přítelkyni o ruku, nezvládl řízení a u Penny Marketu v Mladém přejel přes kruhový objezd. Při tom si poškodil dioptrické brýle. Následně odbočil do boční uličky, kde zastavil a sám si ukopl zpětné zrcátko u řidiče. Nakonec pokračoval v jízdě Říční ulicí, kde se pokoušel otočit. To se mu však nepodařilo a o obrubník si poškodil disk předního kola. V té chvíli se setkal s hlídkou městské policie.

Strážníci se dezorientovaného muže dotázali, zda požil alkohol nebo jiné návykové látky, protože jeho stav tomu zcela odpovídal. Ten přiznal pouze užití několika léků. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala negativní výsledek.

Zdroj: Týdeník policie

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments