V Jihočeském kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce EMISE, Zprávy Jihočesko

Na území Jihočeského kraje proběhla speciální dopravně bezpečnostní akce EMISE.

Ta byla součástí celorepubliková dopravně bezpečnostní akce ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu, zaměřenou na příznivě ovlivnění stavu a množství tvorby škodlivých emisí produkovaných výfukovými plyny spalovacích motorů dvoustopých vozidel, které nesplňují příslušné normy dle vyhlášky č. 82/2012, o technických silničních kontrolách.

Během dopoledne se policisté zaměřili na užitková a nákladní vozidla v katastru obce Řípec na Táborsku, na silnici I/3 a přilehlé dálnice D3. Za více jak čtyři hodiny zastavili a zkontrolovali 28 vozidel, kdy měření emisí provedli pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu mobilní měřícím zařízením u 5 vozidel, kdy ve 3 případech byla vykázána závada spalovacího motoru. Těmto řidičům byl vystaven doklad na dobu 30 dnů, kdy své vozidlo musí přistavit na stanici technické kontroly po předchozí opravě součástky, která způsobuje závadu v spalovacím systému motoru.

U 8 řidičů byl zjištěn přestupek v dopravě, kdy v 5 případech bylo provinění vyřízeno příkazem na místě a v 3 případech oznámení na správní odbor obce s rozšířenou působností.

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments