V Lomnici nad Lužnicí začnou práce na opravě průtahu městem, Lomnice nad Lužnicí je opět průjezdná, Zprávy z Jihočeského kraje, Zprávy z dopravy
Od 1. listopadu 2023 je silnice I/24 na průtahu města Lomnice nad Lužnicí opět průjezdná bez výraznějších omezení. Pro letošní rok tak končí stavební práce na více než 1 200 metrů dlouhém úseku komunikace.

Silnice procházející městem už i vzhledem ke svému stáří vykazovala řadu závad, které bylo nutné odstranit. Komunikace byla porušena plošnými trhlinami a deformacemi a její povrch byl narušen i hloubkovou korozí přecházející až do formy výtluků. Během opravy byl vyměněn kryt vozovky a v místech konstrukčních poruch došlo k potřebné sanaci podloží. Součástí stavebních prací byla dále i výměna betonové přídlažby a oprava ochranných ostrůvků přechodů pro chodce.

Celý opravovaný úsek silnice I/24 začíná na začátku města ve směru od Veselí nad Lužnicí a končící zhruba 11 metrů za křižovatkou s ulicí Třeboňské předměstí. V letošním roce pak prošla opravou silnice v centrální části města v úseku mezi Nádražní a Budějovickou ulicí. Zbytek komunikace bude opraven na jaře příštího roku.

Zdroj a foto: ŘSD

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments