Pozvánka na výstavu "Výtvarné Ateliery Constantin Brancusi"
Pozvánka na výstavu – Asociace jihočeských výtvarníků ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje a dalšími partnery představí od 2. do 30. listopadu 2023 výstavu „Výtvarné Ateliery Constantin Brancusi”. Výstava je součástí Mezinárodního výtvarného sympozia, které se konalo v rumunském městě Targu Jiu v letech 2015 až 2023.

Kurátory kolekce jsou Vasile Fuiorea, prezident pobočky Târgu Jiu Unii Výtvarných Umělců Rumunska, a Dan Adrian Bândea, manažer Centra dokumentárního výzkumu a propagace „Constantin Brancusi“.

Mezinárodní výtvarné sympozium Constantin Brancusi, které spojilo sekce sochařství, malby a grafiky, mělo za cíl zvýšit kulturní dědictví města Targu Jiu a stimulovat a rozvíjet současné umění ve městě, které je proslulé monumentálním sochařským dílem Constantina Brancusi, Monumentální Areálem „Cesta Hrdinů“.

Výstava v Českých Budějovicích představí výběr 40 děl ze sbírky Centra dokumentárního výzkumu a propagace „Constantin Brancusi“, která obsahuje umělecká díla podepsaná výtvarnými umělci z celého světa.

 “Díky volnému přístupu do budovy kraje navštěvuje zdejší výstavy čím dál více zájemců o výtvarné umění a daří se tak naplňovat myšlenku, že Jihočeský kraj je úřad otevřený veřejnosti,” uvedl při slavnostní vernisáži náměstek hejtmana Pavel Klíma, který je zároveň členem Asociace jihočeských výtvarníků a vyzval veřejnost, která na úřad chodí vyřizovat své úřední záležitosti, aby si nenechala ujít ani tuto ojedinělou výstavu. 

Zároveň dojde k recipročnímu setkání, kdy výtvarníci z Jihočeského kraje budou prezentovat svá díla v Muzeul Judetean Gorj Alexanfru Stefulescu v Targu Jiu od 9. do 30. května 2024.

O Asociaci jihočeských výtvarníků:

Asociace jihočeských výtvarníků je organizací, která sdružuje a podporuje výtvarníky v Jihočeském kraji. Spolupracuje na mezinárodních i domácích projektech a přispívá k rozvoji a propagaci výtvarného umění v regionu.

Zdroj: TZ, foto: Jihočeský kraj

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments