Tábor získal prestižní ocenění – Přívětivý úřad 2023
Město Tábor potřetí v řadě vyhrálo respektovanou soutěž Ministerstva vnitra ČR o nejpřívětivější úřad Jihočeského kraje. V 8. ročníku soutěže Přívětivý úřad resort ocenil i další jihočeská města na stříbrném a bronzovém stupínku: Prachatice, resp. Dačice. Oceněné úřady poskytují kvalitní a moderní veřejné služby.

V případě Tábora by se sportovní terminologií dalo zvolat: Vítej, zlatý přívětivý hattricku! Tábor v Jihočeském kraji vyhrál v letech 2021, 2022 a 2023. V osmileté historii soutěže bylo husitské město pokaždé na jednom z prvních třech míst. V celostátním měřítku letos zvítězil Pelhřimov před Kolínem a Brnem. „Těší mě, že se do soutěže přihlásilo 130 obcí s rozšířenou působností a městských částí hlavního města Prahy. Díky tomu máme slušný přehled, jak se představitelé měst a pracovníci úřadů starají o zlepšení života svých spoluobčanů. Za to jim patří velký dík,” sdělil vrchní ředitel sekce veřejné správy Ministerstva vnitra ČR Jiří Koubek.

Soutěž mapuje a hodnotí stav přívětivosti úřadů vůči občanům. Sledují se taková kritéria, jako jsou počet úředních hodin, elektronizace agend, zavádění online nástrojů a mobilních aplikací, možnost platit správní poplatky platební kartou, komunikace s občany, online přenosy zastupitelstev, ale i třeba počet přebalovacích pultů pro děti ad. kritéria. Tajemník Městského úřadu v Táboře Lubomír Šrámek vyzdvihl úsilí všech ochotných a vstřícných zaměstnancům, kteří mají na získání jihočeského titulu podíl. „Děkuji všem zaměstnancům našeho úřadu za poctivě odvedenou práci, která přinesla tento zasloužený úspěch. Opětovně se můžeme pochlubit tím, že jsme získali první místo v rámci Jihočeského kraje, a to potřetí za sebou. Soutěž má objektivní, jasné parametry, které jsou rozděleny do čtyř hlavních kategorií – dostupný, otevřený, komunikující a on-line úřad,“ vysvětlil tajemník Lubomír Šrámek.

Zdroj a foto: Město Tábor

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments