České Budějovice představily adventní novinky

Občané i návštěvníci Českých Budějovic se v letošním adventu mohou těšit na spoustu novinek a překvapení.

„Program letošního adventu je v našem městě skutečně bohatý. Za sebe bych vypíchla oblíbené Gospelové Vánoce či novinku: dětské tvořivé dílny na radnici. Budějovický advent je díky kulturnímu programu i celkové atmosféře velmi známý nejen po celé České republice, ale i v zahraničí“, sdělila novinářům náměstkyně primátorky Zuzana Kudláčková.

„Centrem našeho adventu je a bude náměstí Přemysla Otakara II. Našim záměrem je ale postupně zatraktivnit i další části města a vytvářet tam přirozená centra pro místní obyvatele a možnost pohybu mezi nimi. Různě po Budějovicích mají občané zájem o menší adventní trhy a žádost na jeden takový u Kina Kotva budeme za chvíli projednávat. Tyto aktivity občanů budeme rádi podporovat a vytvářet jim podmínky,“ vysvětlil náměstek primátorky Michal Šebek.

Stranou ovšem nezůstává ani výzdoba města. „Letos dojde k dalšímu rozšíření a vylepšení vánoční výzdoby po městě a ozdobení 7 vánočních stromů v různých částech Budějovic. Dále máme pro občany připravenou novinku: soutěž Vánoční město, která bude motivovat občany ke zkrášlování svého okolí v adventním čase. Pro soutěžící a vítěze jsou z mého pohledu zajímavé finanční odměny,“ doplnil Michal Šebek.

Budějovičáci často volali po obnovení Příletu anděla s obřími loutkami a město se jim rozhodlo vyhovět. „Nechali jsme vyrobit 5 nových andělů, každý je vysoký 4-5 metrů. Kromě těchto impozantních figur se naši lidé mohou těšit i na tradiční přílet anděla z ochozu Černé věže. Bez této tradice by to nebyl ten pravý advent“, informovala Zuzana Kudláčková.

To ale zdaleka není všechno. „Už deset let nosím v hlavě jednu vánoční myšlenku, kterou bych rád občanům města také dopřál a věřím, že i je nadchne stejně jako mě. Rozhodli jsme se ji realizovat na první adventní neděli, takže 3. prosince. Víc v tuto chvíli nechci prozradit a nechal bych to jako takové malé vánoční překvapení pro Budějce,“ řekl s úsměvem Michal Šebek.

Největší novinkou adventních trhů na náměstí jsou nové dřevěné stánky, instalované v těchto dnech. Vyrobila je společnost Nema dřevostavby, s. r. o., která je letošní jihočeskou firmou roku. Stejně jako v uplynulých letech bude realizátorem adventních trhů agentura Art 4 Promotion. „Kromě nových stánků budeme letos klást větší důraz na kvalitní gastronomii. Zajímavou novinkou je určitě i Řemeslná ulička, která nabídne rukodělné výrobky. Velkou radost mám ze zbrusu nového betlému od jihočeského řezbáře Jiřího Nekoly. Přípravy adventu nám zabraly třičtvrtě roku a podle nás má celý advent obří potenciál pro Budějovice,“ prohlásil Rudolf Střítecký, jednatel agentury.

Budějovický advent neskončí Štědrým dnem – vyvrcholí silvestrovským a novoročním koncertem na náměstí. V nabídce si tak vybere skutečně každý a Město České Budějovice své občany i návštěvníky na advent srdečně zve.

Celý program ZDE

Zdroj: Město České Budějovice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments