Tábor: Aktuálně ze stavby lávky na návodní straně Jordánu
Tábor – Na stavbě nové lávky /chodníku/ a mostu na návodní straně Jordánu stavební firma provedla všechny sloupy lávky a vybetonovala první dva ze šesti dílů nosné konstrukce.

Zásadní táborská stavba pokročila tak, že během 46. týdne by měla být nosná konstrukce dobetonována celá a zahájena příprava pro provádění izolací. Po novém jednání o výběru kamene se opakovaně zahájí zádlažby pod mostem. Po odtěžení části vozovky se potýká stavba především s nedostatkem manipulačního prostoru při souběžné dopravě v druhém jízdním pásu. Omezuje to především možnosti organizace výstavby. Vzhledem k výrazně kratší době denního světla probíhají práce i pod umělým osvětlením. Beze změn je plán termínu zprovoznění. Město Tábor jako investor už sdělilo, že stavbu lávky uvede do předčasného užívání (a také mostu do zkušebního provozu) 19. prosince.

Dopravní značení JANEV v těchto dnech poskytla informace o další úplné uzavírce Jordánské hráze včetně autobusů MHD a vozů IZS. Termín uzavírky bude ze soboty 25. 11. 2023 od 22.00 hodin do neděle 26. 11. 2023 do 6.00 hodin. Důvodem úplné uzavírky jsou betonářské práce a skládání materiálu jeřábem. V daném čase budou autobusy MHD používat objízdnou trasu přes Čekanice. Nebudou obslouženy zastávky U Reálky, Křižíkovo náměstí, Poliklinika. Uzavírka se dotkne desítek spojů MHD. Chodcům stavbaři zřídí obchůzné trasy napojené na Jordánskou hráz, omezení se jich týkat nebude

Zdroj: TZ Město Tábor

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments