Chtěla prodat mobilní telefon, přišla o 100 tisíc korun
Písek – Na internetu chtěla prodat mobilní telefon, místo toho přišla o 100 tisíc korun. Podvodných zájemců o koupi inzerovaného zboží stále přibývá

Ve středu 15. listopadu se na kriminalisty v Písku obrátila žena, která chtěla prostřednictvím Facebooku, sekce Marketplace, prodat mobilní telefon. Po chatování s domnělým zájemcem podvedená otevřela zaslaný odkaz na web napodobující stránky přepravní společnosti Zásilkovna.

Bohužel zde vyplnila údaje ke svému internetovému bankovnictví a umožnila tak pachateli manipulovat s jejími penězi. Zloděj si převedl i peníze ze spořicího účtu na běžný a prováděl také online platby. Žena přišla o více než 100 000 korun.

Případ prošetřují kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality a opět upozorňují všechny, aby nikdy na zaslané odkazy nereagovali a nevyplňovali svoje data k přihlášení do internetového bankovnictví. Pokud něco prodávám, uvedu jen číslo svého účtu. Jakékoli odkazy jsou vždy nebezpečné, často vás navedou na stránky napodobující ty oficiální. Jde o stánky, které jsou vytvořené s cílem získat vaše data a pak peníze z účtů.

Zdroj: Týdeník policie

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments