Písek: První etapa rekonstrukce Gregorovy ulice je ukončena
Písek – První etapa rekonstrukce Gregorovy ulice byla úspěšně ukončena a ulice je opět průjezdná.

V úseku od zpomalovacího pruhu u domu čp. 2600 směrem k bazénu byla upravena šířka komunikace, dopravní uspořádání, sjezdy i parkovací stání. Řešilo se tu také odvodnění zpevněných ploch a přístupnost pro osoby s omezenou schopností pohybu. Součástí rekonstrukce byla i oprava povrchu vozovky a chodníků, a to nejen v Gregorově, ale i v přilehlé Kocínově ulici.

Práce začaly v září a vyšly na 4,1 milionu korun bez daně. V rámci této akce došlo i k vylepšení části navazující Švantlovy ulice, kde byl obnoven povrch a doplněno nové vodorovné dopravní značení.

„Povrch vozovky i chodníků v obou ulicích byl ve velmi špatném stavu a oprava byla nezbytná. Věřím, že řidiči ocení nový povrch vozovky, zatímco chodci si jistě všimnou širších a rovných chodníků a nového veřejného osvětlení. Ještě letos začneme s opravou levého chodníku v Gregorově ulici a v příštím roce plánujeme vyrovnání nerovností ve vozovce. Chci poděkovat všem občanům a řidičům za trpělivost a spolupráci během rekonstrukce,” řekl místostarosta Josef Soumar.

Zdroj a foto: Písek

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments