Dítětem Česka se stala Kristýna Kedrová z Českého Krumlova
Na Světový den dětí 20. listopadu proběhlo již tradičně vyhlášení dalšího ročníku ankety Dítě Česka iniciované fondem OSN – UNICEF. V roce 2023 se vítězi stali Kristýna Kedrová z Českého Krumlova a Matěj Pavliš z Havlíčkova Brodu.

Z finalistů je vybrala porota, ve které zasedali rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, youtuber a influencer Karel Kovy Kovář, ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová, školský ombudsman Ladislav Hrzal, ředitel České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka a generální ředitel vydavatele Pražského deníku společnosti Vltava Labe Media Vít Nantl.

Mladí aktivní teenageři si cenu převzali ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy. Poté je přijal na Pražském hradě prezident Petr Pavel, měli tak možnost zapojit se do jeho běžného programu. „Nám a dětem bych rád popřál, abychom k sobě byli vstřícnější, abychom si naslouchali a učili se od malička společně diskutovat a neodsuzovat se za jiný názor,“ vyslovil své přání ke Světovému dni dětí prezident Petr Pavel.

„Děti v současném světě čelí mnoha zcela zásadním výzvám. Ještě více než kdykoliv předtím potřebujeme jistotu smyslu a naděje. To, že u nás žije a vyrůstá spousta aktivních a inspirativních dětí, jako jsou Kristýna a Matěj, je příslibem pro celou naši společnost,“ uvedla k výsledkům Pavla Gomba, ředitelka Českého výboru pro UNICEF.

Dítě Česka – Kristýna Kedrová z Českého Krumlova

Sedmnáctiletá Kristýna vytvořila výukovou hru na vyjmenovaná slova v Minecraft Education. Hráči zde projdou příběhem na záchranu pravěkého chlapce. Studentka z Českého Krumlova nyní pracuje na výukových videích do vlastivědy, kde chce děti zábavně provést Evropou a mezi její další plány patří vytvořit výukový svět Minecraft Education o životě Karla IV. a jeho vlivu na české země.

Zdroj a foto: Město Český Krumlov

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments