V Jihočeském kraji proběhl čtvrtý ročník soutěže Fajn firma 55+

Společnosti, které staví na lidském přístupu k zaměstnávání osob 55+, měly od září možnost se přihlásit do soutěže o prestižní ocenění Fajn firma 55+.

V Jihočeském kraji tak proběhl již čtvrtý ročník, v rámci, kterého byli 7. prosince na Krajském úřadu Jihočeského kraje vyhlášeni vítězové aktivně podporující zaměstnávání osob starších 55 let. Výherci se staly firmy BaK systémy s.r.o, BYTES Tábor s.r.o. a VERTIV Czech Republic s.r.o. 

Za čtvrtým ročníkem soutěže stojí již tradičně Jihočeský pakt zaměstnanosti a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., která soutěž organizuje. Nově se do role hlavního organizátora přidala personální společnost Trenkwalder a.s.: „Věřím, že soutěž Fajn firma 55+ bude inspirací pro mnoho společností v Jihočeském kraji, aby aktivně podporovaly zaměstnávání této věkové skupiny a aby se staly příkladem pro ostatní. Soutěž není jen o získání ocenění, ale o změně přístupu k zaměstnávání osob starších 55 let,” říká Michal Veselý, generální ředitel společnosti Trenkwalder. 

Z 15 přihlášených společností, kterým není lhostejná společenská odpovědnost a problematika zaměstnávání starších lidí, vybrala odborná porota v každé kategorii jednoho vítěze. Vítězové pak byli představeni na slavnostním vyhlášení, které proběhlo v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje 7. prosince. 

V kategorii malá společnost vyhrála firma BaK systémy s.r.o. Mezi středními společnostmi se umístila na prvním místě společnost BYTES Tábor s.r.o. a v kategorii velké společnosti získala prvenství firma VERTIV Czech Republic s.r.o., která se zajímá o individuální potřeby této skupiny osob, na které následně může vhodně reagovat zavedenými opatřeními,“ představuje Michaela Sládková, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která je jedním z organizátorů soutěže. 

I v letošním ročníku se k soutěži připojil jako jeden z významných partnerů Jihočeský kraj a z rukou náměstkyně hejtmana Lucie Kozlové, která převzala nad letošním ročníkem záštitu, si všechny zapojené společnosti odnesly ocenění a vítězové titul Fajn firma 55+. „Jsem přesvědčena, že společnosti v Jihočeském kraji mají velký potenciál, co se týče zaměstnávání starších osob, a tato soutěž je výbornou příležitostí, jak tento potenciál naplno využít. Navíc s rostoucím počtem občanů starších 55 let je důležité, abychom vytvářeli příležitosti pro tuto cennou pracovní sílu,“ uvádí Lucie Kozlová. 

Soutěž je realizována pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje doc., Ing. Lucie Kozlové, Ph.D.

Informace o soutěži a přehled zapojených společností včetně vítězů získáte ZDE.

Výherci soutěže v jednotlivých kategoriích: 

  • Malé společnosti: BaK systémy s.r.o.
  • Střední společnosti: BYTES Tábor s.r.o.
  • Velké společnosti: VERTIV Czech Republic s. r. o.

Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.

Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s. (dále JSRLZ) je odbornou organizací zaměřenou na realizaci aktivit v oblasti rozvoje lidských zdrojů a na zpracování analýz a šetření spojených s touto problematikou. JSRLZ byla založena v roce 2005 Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK) s cílem zajistit komunikaci a spolupráci mezi regionálními aktéry trhu práce v oblasti rozvoje lidských zdrojů a zajistit realizaci konkrétních aktivity, které budou v souladu s potřebami Jihočeského regionu.

Posláním Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. je působit jako odborná platforma s vysokou neformální autoritou spojující pohledy regionálních aktérů a přispívat ke strategickému orientování činností těchto aktérů zainteresovaných na rozvoji lidských zdrojů spolu s podněcováním, přípravou a realizací aktivit naplňující klíčové priority v regionu.

Zdroj a foto: Jihočeský kraj

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments