České Budějovice se připojily k zakázce na stavbu Severní spojky

Město České Budějovice se připojilo k zakázce na stavbu Severní spojky, kterou bude realizovat Ředitelství silnic a dálnic. 

„Tahle silnice je pro budějovickou dopravu naprosto prioritní a my jako město nechceme ztrácet ani den. Proto se ve čtvrtek ráno sešla Rada města a schválila naše zapojení do tohohle velkého projektu. V rámci Severní spojky budeme investovat například chodníky, vodovody, kanalizace či veřejné osvětlení – tedy infrastrukturu, bez které se nová komunikace neobejde,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Maroš, který je zodpovědný za investice.

„Mám dobrý pocit z toho, že jsme pro realizaci téhle stavby udělali maximum. Jednání byla velmi náročná, můj dík patří všem, kteří se na nich podíleli. Veškeré obtíže se podařilo překonat a všechno má teď rychlé tempo. Díky tomu nadále platí, že v létě 2024 by mohly začít samotné stavební práce a v roce 2027 by se po Severní spojce mohli projet první řidiči,“ dodal k celé stavbě hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který je zároveň městským radním.

Nová komunikace propojí křižovatku u Globusu s Pražskou třídou. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,577 mld. Kč bez DPH, na Město České Budějovice z toho připadá přes 47 milionů Kč bez DPH.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments