Český Krumlov: Rekonstrukce rybníčku v areálu bývalých kasáren
Český Krumlov – Rekonstrukce rybníčku v areálu bývalých kasáren. V areálu bývalých kasáren ve Vyšném jsou v plném proudu práce na přípravě území pro budoucí výstavbu.

Projektově se připravují bytové domy i cluster rodinných domů, v jednání je i výstavba nového domu pro seniory. V areálu je zrevitalizovaná zeleň a vybudovala se trasa pro pěší, která propojuje část od vlakového nádraží k Vyšnému.

Odbor správy majetku a investic se také snažil o obnovu rybníka s tím, že by tento vodní prvek mohl vytvořit zásobní prostor pro zadržování vody s jejím řízeným odtokem. Při podrobnějším zkoumání se však ukázalo, že rekonstrukci bude třeba provést ve větším rozsahu, než se původně předpokládalo. Po zkušebním napuštění totiž bylo zjištěno, že voda prosakuje tělesem hráze do odtokového potrubí a rybník tedy nelze napustit do požadované výše. Rovněž není známo složení hráze a je tedy nezbytné toto ověřit inženýrskogeologickým průzkumem.

Proto nyní vedení města nechá zpracovat projektovou dokumentaci s návrhy nového výpustného objektu, úprav břehů, vyspádováním dna nádrže a napojením odtoku z rybníka na dešťovou kanalizaci. Po rekonstrukci by vodní nádrž měla tvořit relaxační místo pro obyvatele města.

Zdroj: Město Český Krumlov, foto ilustrační / červen 2023

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments