Český Krumlov otevírá příjem žádostí o dotace

Český Krumlov – V Programu podpory je téměř 9,6 mil. korun, tedy o zhruba 1,2 milionu více než v předchozích letech. Spolky, kluby i jednotlivci mohou o příspěvek žádat v prvních dvou únorových týdnech.

Také v roce 2024 zůstává jednou z hlavních priorit města Český Krumlov podpora aktivit místních spolků, v nichž se sdružuje spousta českokrumlovských občanů od dětí a mládeže po dospělé a seniory. Podpořeny tradičně budou aktivity v sedmi oblastech, konkrétně jde o sport, kulturu, sociální služby, zahraniční spolupráci, životní prostředí, volnočasové aktivity a stipendia nízkopříjmových skupin. Rozsah podporovaných akcí zůstává i v letošním roce velmi široký a o příspěvek si mohou požádat desítky spolků, organizací a jednotlivců.

Největší část z vyčleněných prostředků, celkem 6,4 milionu korun, meziročně tedy o milion víc, půjde na podporu místních sportovních oddílů, příspěvek na svoji činnost tak opět obdrží třeba badmintonisté, fotbalisté, karatisté, tenisté a další spolky, které navštěvují stovky krumlovských sportovců ve věku do 18 let.

Na podporu kultury město ve svém rozpočtu vyhradilo 1,3 milionu Kč v podobě příspěvků uměleckým školám a kroužkům, finanční prostředky budou použity i na jednorázové akce. „Po vzoru navýšení dotačních programů v oblasti sportu jsme přistoupili k navýšení i v oblasti kultury o deset procent. Dětské a mládežnické soubory, které výborně reprezentují dobré jméno našeho města doma i v zahraničí, si zaslouží další podporu,“ říká místostarosta Dalibor Uhlíř.

Další nemalé prostředky (1,2 mil. Kč) budou rozděleny do sociálních služeb, například na podporu zdravotně postižených či seniorů. Dotační prostředky poputují i na enviromentální výchovu, nebo dětské příměstské tábory, požádat si mohou také studenti z nízkopříjmových rodin na úhradu výdajů na studium.

Příjem žádostí o dotaci začíná 1. února a končí 15. února 2024. Veškeré dokumenty od pravidel Programu podpory přes vzory žádostí a závěrečných zpráv až po další požadované přílohy jsou k dispozici na www.ckrumlov.cz/dotace.

Zdroj: TZ Český Krumlov

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments