České Budějovice mají nový parkovací dům Stromovka

České Budějovice mají nový parkovací dům Stromovka – Otevřen je od 1. února. Jeho výstavba trvala 12 měsíců, má kapacitu 495 automobilů a 76 kol

„Budějčáci, ale i ostatní občané, kteří k nám dojíždějí třeba do školy nebo za prací, mají možnost pohodlně zaparkovat v širším centru města s příjemnou docházkovou vzdáleností a myslím, že i za dobrou cenu, a z toho mám velkou radost, protože to mnohým usnadní každodenní život,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a zároveň poděkovala zhotoviteli – sdružení společností HOCHTIEF CZ a. s. a APP-PROJEKT, s.r.o. i všem ostatním, kteří se na stavbě podíleli.

„K poděkování se samozřejmě připojuji. Pro Budějovice je to historický okamžik, protože je to je vůbec první parkovací dům, který vlastní město. Vše ale směřuje k tomu, že budou postaveny další, na řadě by mělo být sídliště Máj, které se bez parkovacího domu prostě neobejde,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Maroš a zároveň osvětlil název nové stavby – Stromovka. „Tenhle název nám přišel úplně přirozený. Parkovací dům stojí na okraji největšího parku ve městě, kde spousta lidí tráví volný čas a zároveň u zastávky MHD, která se jmenuje stejně,“ dodal s úsměvem Petr Maroš.

První hodina parkování v novém parkovacím domu je vždy zdarma. Každá další hodina je zpoplatněna 20 Kč v pracovní den a 10 Kč v noci, o víkendech a svátcích. Maximální částka za stání je stanovena na 100 Kč v pracovní den. V noci, o víkendech a svátcích analogicky na 50 Kč. Zvláště výhodný je tarif pro pracující, kteří v parkovacím domu zaparkují v pracovní den mezi 5. a 9. hodinou ranní a odjedou do 18 hodin. Ti zaplatí za stání pouze 50 Kč.

S otevřením parkovacího domu je znovu zpoplatněno parkování na parkovištích mezi Kauflandem a Výstavištěm, a to podle předchozího ceníku.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments