Jihočeská filharmonie sklidila v Paříži ovace

Jihočeská filharmonie sklidila v Paříži ovace. Připravuje další nahrávku s Gallianem

Jihočeská filharmonie je bezpochyby nejvýznamnějším jihočeským hudebním tělesem. Můžete ji vidět na její domovské scéně, na mnoha koncertech po celé České republice, nebo i v zahraničí. Tam přijíždí obvykle zahrát na pozvání různých organizací, ale také jako doprovodný orchestr známých umělců. To byl případ jejich lednové návštěvy Paříže, kde filharmonie doprovázela světoznámého hudebníka, skladatele a akordeonistu Richarda Galliana.

„Galliano nahrál už před dvěma lety s Jihočeskou filharmonií desku s názvem Madreperla. Teď jsme domluvili další pokračování naší spolupráce na skladbě Oratorium, kterou by měli společně nahrát na konci roku 2024. Tato skladba bude předznamenáním celého dalšího alba,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro kulturu Pavel Hroch.

Jihočeská filharmonie společně s Richardem Gallianem zahrála 27. ledna koncert v Salle Gaveau. Dirigoval Jan Talich. O koncertu se hovoří jako o zážitku, který si budou Pařížané dlouho pamatovat. „Kromě tohoto úspěchu si filharmonie připsala i další. Neméně významný. Zahrála na Ambasádě České republiky v Paříži. Úspěch obou koncertů potvrzuje, že hudba na té nejvyšší úrovni je tou nejlepší kulturní diplomacií, kterou Česká republika má. Jihočeský kraj a Jihočeská filharmonie tak nesmírně pomáhají zahraniční politice naší země,“ dodal náměstek Hroch s tím, že tématem rozhovoru s velvyslancem ČR v Paříži Michalem Fleischmannem byla i možná spolupráce dvou evropských hlavních měst kultury pro rok 2028 – tedy našich Českých Budějovic a francouzského města Bourges.

Zdroj: Jihočeský kraj / foto: Fb – Jihočeská filharmonie

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments