Arménský velvyslanec navštívil České Budějovice
Arménský velvyslanec navštívil České Budějovice – J.E. Ashot Hovakimian, velvyslanec Arménské republiky, zavítal do Českých Budějovic na zdvořilostní návštěvu. Na radnici ho přijala primátorka Dagmar Škodová Parmová.  

Součástí programu pana velvyslance byla také návštěva hrobu Karla Hansy, spisovatele, filantropa a cestovatele, který část svého života strávil v Českých Budějovicích. Ten se při své cestě na Blízký východ setkal s arménskými uprchlíky, kteří přežili genocidu v období první poloviny 20. století. Po návratu do Čech na základě vlastních zkušeností uspořádal sbírku na pomoc arménským dětem a napsal knihu s názvem Hrůzy východu. Jedná se o dosud nejucelenější publikaci na toto téma v českém jazyce.

„Tématem společných mezinárodních projektů bude rozvoj demokracie, podpora transformace veřejné správy a vzájemného porozumění. Zaměříme se především na turismus, poznání památek UNESCO, přičemž významné jsou například sakrální objekty, neboť Arménie je kolébkou křesťanství. Spolupráce se pro obě země otevírá v hudbě či divadelním umění v souvislosti s naším titulem Evropským hlavním městem kultury 2028,“ uvedla primátorka Dagmar Škodová Parmová.

Pan velvyslanec, který byl v Českých Budějovicích poprvé, chválil již existující skvělou spolupráci arménských státních univerzit – Agrární a Ekonomické s Jihočeskou univerzitou, kterou osobně navštívil. 

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments