Budějovická síť cyklostezek se bude dál rozšiřovat
Budějovická síť cyklostezek se bude dál rozšiřovat – Při prosincovém otevření propojky Milady Horákové – Branišovská vedení Českých Budějovic avizovalo, že ve městě budou vznikat nejen nové silnice, ale i cyklostezky. Právě kolem nové propojky vznikla přes 1 100 metrů dlouhá stezka pro pěší a cyklisty.

„Musí tady být dostatečná kapacita chodníků i cyklostezek. Zatím touhle cyklostezkou, která navazuje na stávající síť komunikací, dojedeme do ulice Na Sádkách, ale chtěli bychom ji protáhnout až do Rožnova, k Jižní zastávce nebo ideálně až do Mladého ke Složišti,“ prohlásil tehdy 1. náměstek primátorky Petr Maroš, který zodpovídá za investice.

Na tuto stavbu obdrželo město dotaci ve výši 85 % nákladů z programu ITI, jednalo se o 12,7 milionu Kč. Stezka je přístupná veřejnosti, aktuálně je tam zkušební provoz.

Nové komunikace pro pěší a cyklisty jsou ale připravovány i v dalších částech Budějovic. Radní na svém zasedání 19. února vyhlásili zakázku na 2. etapu cyklostezky Suchomelská. „Celkem 588 metrů dlouhý úsek bude hotový už letos,“ doplnil Petr Maroš. I na tuto stavbu obdrží město dotaci, tentokrát ve výši 5,5 milionu Kč ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Dalšími plánovanými cyklostezkami jsou například Plynárenská – E. Krásnohorské a také Papírenská.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments