Městská knihovna Jindřichův Hradec se zapojí do celostátní akce Březen-měsíc čtenářů

Městská knihovna Jindřichův Hradec se také v roce 2024 zapojí do celostátní akce Březen-měsíc čtenářů. Tématem letošního 15. ročníku je heslo „S knížkou do života – životem s knihou“.

Zájemcům o historii a krajinu Šumavy nabídneme v úterý 5.3. přednášku Ladislava Jandáčka VZPOMÍNKY NA ŠUMAVU. Ve čtvrtek 14. 3. zveme na přednášku Tomáše Jajtnera BEDŘICH SMETANA – ODKAZ A MÝTUS SLAVNÉHO SKLADATELE, která připomene dvousté výročí narození této osobnosti spjaté s Jindřichovým Hradcem. V úterý 19. 3. proběhne přednáška Milana Koželuha NOVOHRADSKÉ HORY přibližující jedinečnou atmosféru a kouzlo pohoří na jihu Čech. Ve čtvrtek 28. 3. se uskuteční beseda fotografa a cestovatele Jiřího Šneidera CESTA PO AFRICKÉM ČADU o přírodě, kultuře a zvycích tamního obyvatelstva a životě afrických nomádů.   

Také dětská oddělení knihovny připravila na březen pestrý program. Centrální pracoviště pořádá7. 3. úvodní schůzku Dramatického kroužku, 14. 3. zábavné Odpoledne s knížkou a 21. 3. Velikonoční tvoření. Po celý měsíc březen bude probíhat literární soutěž Moje tajemná kniha pro děti do patnácti let (vyhodnocení prací proběhne v dubnu). Dětské oddělení pobočky Vajgar nabídne 6. 3. Vtipné odpoledne (vtipy čtou a vypráví děti dětem) a 8. 3. Hraní deskových her (doporučujeme donést si oblíbenou deskovku). V pátek 22. 3. se na obou dětských odděleních uskuteční Noc s Andersenem. Jedná se o akci na podporu čtenářství, kdy děti stráví v knihovně večer vyplněný zajímavým programem (přihlášky na dětských oddělení, popř. emailem, v případě většího zájmu budou upřednostněni pravidelní návštěvníci knihovny). 

Pro seniory pokračuje Virtuální Univerzita 3. věku kurzem Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě.

V suterénu centrálního pracoviště knihovny lze navštívit výstavu Květy Hartmanové Jižní Čechy-výstava fotografií George Thompsona z cyklu Česko očima Američana 2012–2015.Na obou dětských odděleních (centrála a pobočka Vajgar) budou k vidění díla dětí z MŠ a ZŠ ze 14. ročníku výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás.

Prodej vyřazených knih a časopisů za symbolické ceny bude probíhat v průběhu března v suterénu centrálního pracoviště knihovny.

Zdroj a foto: Město Jindřichův Hradec

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments