Prachatice - Festival amatérského divadla klepe na dveře
Prachatice – Festival amatérského divadla klepe na dveře. Už jen pár dní zbývá do zahájení 49. ročníku Festivalu amatérského divadla Štít a 25. ročníku Festivalu amatérského divadla Štítek.

V průběhu 10 dní se na vás všechny bude těšit 10 divadelních souborů, 73 herců a hereček, tříčlenná odborná porota, dva moderátoři, jeden festivalový fotograf jeden výtvarný workshop pro děti a my, pořadatelé.

Pozvánka na slavnostní zahájení festivalu, které se uskuteční v pondělí 11. března v 19:00 v prachatickém Městském divadle.  Jako první se představí domácí DUTAM Prachatice s autorskou hrou Davida Jana Žáka “Spolujezdec”. Následovat je bude Spolek ochotníků Blatná s hrou “Smím prosit Dodo?” (13.3.), Bechyňský divadelní spolek Lužnice s hrou “Kdo se bojí Beatles” (15.03.), Tvůrčí skupina pokročilých při DS Čelakovský s hrou “Vrátila se jednou v noci” (18.3.) a divadlo MonAmour Mnich s hrou “Dokud se randí” (20.3.). Festival zakončí poslední, již nesoutěžní, představení “Prasopera” v podání divadelního souboru Kašpárkův hrobeček (22.3.).

Stejně jako v letech minulých, rozhodne odborná porota i letos o udělení ceny za ženský a mužský herecký výkon a o ceně za inscenaci. Diváci pak budou mít možnost svým hlasováním rozhodnout o ceně diváka a o také o vítězi v rámci Festivalu Štítek.

A právě Festival Štítek, který je určen především našim nejmenším divákům, proběhne ve dnech 16. a 17. března. Představí se celkem 4 soubory s tvorbou pro děti. Těšit se tak můžete na Prácheňskou scénu Písek s pohádkou “O mazané kovářce a čertu Matlafouskovi” (16.03. v 10:00), obhájce loňského prvenství Národní divadlo Čkyně s pohádkou “O perníkové chaloupce” (16.03. v 15:00), Marešovu divadelní společnost s klasikou “Povídání o pejskovi a kočičce (17.03. v 10:00) a DS J. K. Tyl České Budějovice s originálním představením “Běla mezi včelami” (17.3. v 15:00). Připraveny jsou také tvořivé dílny, které proběhnou pod taktovkou DDM Prachatice v neděli 17.3. v čase 14:00 – 15:00 ve foyer divadla. 

Připravena je pro vás také výstava fotografií, jejichž autorem je fotograf Petr Jedinák, mapující loňský ročník festivalu.  Vstupenky na jednotlivá představení můžete kupovat on-line, na informačním centru (388 607 574) nebo na pokladně divadla vždy hodinu před začátkem představení. Vstupné na Štít je stanoveno na 120,- pro dospělé nebo 80,- pro studenty a děti. Vstupenky na Štítek stojí 60,- pro všechny.

Podrobné informace k programu najdete na našich webových stránkách nebo oficiálním festivalovém facebookovém profilu.

Zdroj: Město Prachatice

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments