Prachatice: Realizace projektu horská chata Libín 

Prachatice – Realizace projektu horská chata Libín se posunula do další fáze

Na posledním jednání schválila rada města zadávací dokumentaci k projektu týkajícího se vybudování horské chaty na Libíně a pověřila investiční odbor ve spolupráci s administrátorem vypsáním výběrového řízení.

Budoucí dodavatel vzejde z otevřeného výběrového řízení, veškeré informace a zadávací podmínky jsou od 5. března dostupné na elektronickém nástroji Tender arena.

Chata je koncipována jako restaurační zařízení pro 46 míst s letní terasou cca 50 míst, kuchyň je projekčně navržena jako variabilní, včetně různých alternativních rozvodů, tak, aby v průběhu let mohla reagovat na případné změny v oblasti gastronomie. Vytápění objektu je navrženo prostřednictvím tepelných čerpadel s možností přitápění krbem. Ubytování je v patře objektu, kde bude k dispozici 6 ubytovacích jednotek s celkovou kapacitou 10 lůžek. Dvě ubytovací jednotky jsou koncipovány pro příležitostné ubytování hostů a 4 pro obslužný personál.

„Budoucí dodavatel musí nejprve zajistit demolici doplňkových staveb, následně budou probíhat stavební úpravy stávající zchátralé horské chaty. V rámci realizace projektu budou vybudována parkovací stání, dojde k opravě vnějšího schodiště a zpevnění ploch komunikací a úpravám zeleně. Nutné bude vybudovat kompletní rozvody vodovodu, kanalizace, dále pak vybudovat zařízení pro likvidaci dešťových a splaškových vod a vrty pro tepelná čerpadla,“ upřesnil podmínky zadávací dokumentace vedoucí odboru investic Jaromír Markytán.

„Dokončení projektové dokumentace a vyhlášení výběrového řízení na dodavatele považujeme za dosažení dalšího velmi důležitého milníku v harmonogramu v rámci této realizace. Výběr dodavatele by měl být znám v polovině dubna, zahájení realizace je pak plánováno v polovině května letošního roku.  Restaurace na vrcholu Libína by mohla začít fungovat v létě 2025,“ upřesnil aktuální harmonogram starosta města Jan Bauer.

Zdroj a foto: Město Prachatice:

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments