Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci zahajuje sezónu

Jindřichův Hradec: Výstavami tří jubilantů zahájí sezónu Muzeum fotografie a moderních obrazových médií.

Ve čtvrtek 4. dubna otevře Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci výstavy tří jubilantů, a to Stanislava Maxy, Vlastimila Sítaře a Jaroslava Rodka. Vernisáž, která zahájí výstavní sezónu v muzeu, začíná v 17 hodin.

Jindřichohradecký fotograf Stanislav Maxa návštěvníkům představí expozici nazvanou 3 x 20 a nabídne návštěvníkům tři témata, kterými se nejvíce zabývá. Po revoluci začal fotit Jindřichův Hradec a od roku 1994 vydával pohlednice. Portréty lidí fotí od nástupu digitální techniky a nyní se posunul od věcí, které mají tvář, také k abstraktním snímkům. Výstava bude k vidění do 22. září.

Sportovní fotografie vystaví Vlastimil Sítař, rodák z Dačic, který nyní žije v Jindřichově Hradci. První sportovní fotografie udělal v osmdesátých letech na motokrosové trati u Kunžaku. Fotil vodáky i cyklokrosaře a hodně snímků má z jindřichohradecké sportovní haly. Fotografoval i fotbal žen a raritou jsou snímky z exhibičního utkání ragby v Horním Žďáru. Výstava, která dostala název Chvála sportu, potrvá do 2. června.

Jaroslav Rodek žije a tvoří v Matějovci u Českého Rudolce a v muzeu vystaví své dřevěné plastiky. Jako materiál si nejčastěji vybírá staré trámy, které nad hlavami lidí byly svědky dění uvnitř domů a všech radostí a bolestí. Dřevěné plastiky si návštěvníci muzea mohou prohlédnout do 22. září.

Otevírací doba Muzea fotografie a moderních obrazových médií je každý den kromě pondělí, a to vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. 

Zdroj foto: Město Jindřichův Hradec / Více informací najdete na www.mfmom.cz

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments