Nový argentinský velvyslanec navštívil České Budějovice

Nový argentinský velvyslanec navštívil České Budějovice, je to jeho první návštěva mimo Prahu.

J.E. Claudio Javier Rosencwaig, velvyslanec Argentiny v České republice, zavítal v pátek 5. dubna 2024 na radnici, kde ho přijala primátorka Dagmar Škodová Parmová. „Panu velvyslanci jsem představila naše krásné město, významné firmy a instituce, které tady působí a hovořili jsme samozřejmě o našem prestižním titulu, Evropském hlavním městě kultury 2028, na jehož naplnění se svědomitě a poctivě připravujeme.

Společně nás také velmi zajímají projekty realizované ke 100. výročí diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Argentinou. Ve spolupráci s dalšími institucemi uspořádáme Argentinské dny v Českých Budějovicích, což bude kombinace různých eventů. Půjde nejen o výstavu a promítání filmu, ale také například o ochutnávku věhlasného argentinského vína Malbec spolu s dalšími gastronomickými specialitami. Chceme přiblížit našim občanům život v této vzdáleného zemi,“ nastínila primátorka Dagmar Škodová Parmová.

Pan velvyslanec také ocenil dosavadní skvělou spolupráci mezi univerzitami v Buenos Aires a v Českých Budějovicích, konkrétně s Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity, kterou rovněž navštívil.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, , , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments