Tábor plánuje rekonstrukci bývalé pošty, vzniknout má i nový sál zastupitelstva
Město Tábor připravuje rozsáhlou obnovu bývalé pošty na Žižkově náměstí. Radnice chce už letos na podzim vyhlásit výběrové řízení na rekonstrukci historického objektu, jehož součástí má být také nový jednací sál pro zastupitele. Náklady na opravu dvou památkově chráněných budov se podle odhadů pohybují kolem 160 milionů korun.

Starosta Štěpán Pavlík uvedl, že město chce získat vlastní reprezentativní prostory pro jednání zastupitelstva. V současnosti totiž zastupitelé zasedají v gotickém sále Husitského muzea, které radnici prostory dlouhodobě zapůjčuje. Podle vedení města jde ale pouze o dočasné řešení.

NEBANKOVNÍ PŮJČKY PRO FIRMY A PODNIKATELE - FORTIS PARTNERS

Pokud půjde vše podle plánů, mohli by se zastupitelé v novém sále sejít poprvé v roce 2028. Rekonstrukce však bude rozdělena do několika etap, přičemž jako první přijde na řadu právě část určená pro nové jednací prostory. Přesný harmonogram celé obnovy zatím město nestanovilo, protože délka jednotlivých etap se může lišit.

Táborské zastupitelstvo dříve více než dvě desetiletí jednalo v budově městského úřadu na Husově náměstí. Od konce roku 2023 se ale schůze přesunuly do prostor Husitského muzea, které podle vedení města neodpovídají všem potřebám moderního zastupitelstva.

Město bývalou poštu koupilo přibližně za 34 milionů korun. Historický objekt s charakteristickou kruhovou přístavbou vznikl v roce 1910 podle návrhu architekta Theodora Petříka a původně sloužil jako občanská záložna. Podle starosty patří budova mezi významné symboly města.

Radnice zároveň očekává, že soustředění větší části městských úřadů do budov na Žižkově náměstí usnadní obyvatelům vyřizování úředních záležitostí i orientaci ve službách města.

REDAKCE / Zdroj: ČTK / Titulní obrázek je ilustrační

Nebankovní půjčky pro firmy a podnikatele, výkup a zpětný leasing nemovitostí
, ,
5 1 hlasovat
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted