Tragédie před školou v Táboře: maturant zemřel po kolapsu před zkouškou.
Jihočeští kriminalisté vyšetřují tragickou smrt dvacetiletého studenta, ke které došlo v pondělí ráno před Střední školou obchodu, služeb a řemesel v Táboře. Mladík se podle dostupných informací chystal k maturitní zkoušce, krátce před jejím začátkem však zkolaboval na parkovišti u školy.
Na místo okamžitě vyrazili záchranáři i lékařská posádka. Přes dlouhou resuscitaci se mladého muže nepodařilo zachránit. „V pondělí ráno zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci z Tábora společně s lékařem u kolapsu mladého muže. I přes veškerou snahu zasahujících musel lékař po dlouhotrvající resuscitaci konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.
Případem se nyní zabývá policie. Kriminalisté podle mluvčí jihočeské policie Lenky Krausové prověřují okolnosti úmrtí, k němuž došlo před jednou z táborských škol. Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování zatím policie nechce poskytovat bližší informace.
Ředitel školy Radek Cícha popsal, že tragédie se odehrála přibližně kolem půl osmé ráno, ještě před zahájením maturit. Jedna z učitelek si kolapsu všimla a okamžitě přivolala pomoc. Záchranáři byli podle něj na místě velmi rychle, resuscitace však trvala dlouhé desítky minut.
Podle vedení školy nebyl student pod mimořádným tlakem ani stresem. „Očekávali jsme, že maturitu úspěšně zvládne. Je to obrovská tragédie,“ uvedl ředitel školy.
REDAKCE / Zdroj: Policie ČR

