Objasnění krádeže sbírky vltavínů, obvinění míří k soudu
Prachatice – Lhenice – Objasnění krádeže sbírky vltavínů. Prachatičtí kriminalisté z ní obvinili dva muže a jednu ženy, kteří míří k soudu.

Prachatičtí kriminalisté rozkryli lednovou krádež vltavínů, ze které obvinili celkem tři osoby z Českobudějovicka, 28letého muže, 19letou ženu a mladistvého muže, které se dopustili v souběhu s přečinem porušování domovní svobody. Obvinění se společně v první polovině ledna vloupali do rodinného domu v obci Lhenice, ze kterého následně odcizili sbírku cenných kamenů. Jednalo se o celkem 1,5 kg vltavínů, které byly volně uložené ve skleněné vitríně v obývacím pokoji. Majiteli tak způsobili škodu za 316 000 korun.

Díky dobré operativní činnosti prachatických kriminalistů, ve spolupráci s  netolickými policisty, se jim podařilo všechny tři pachatele dopadnout. Zároveň jim tak znemožnili dokončit prodej kradených vltavínů, ke kterému se již chystali.  Celou sbírku drahých kamenů tak zajistili a vrátili zpět majiteli.

Trestní stíhání obviněných probíhá na svobodě a všechny obviněné v brzké době čeká soudní řízení. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments