Útok mačetou: Stíhání zastaveno pro nepříčetnost
Útok mačetou: Stíhání zastaveno pro nepříčetnost – Státní zástupce zastavil stíhání muže, který loni v červnu zaútočil na personál mačetou v nemocnici v Českých Budějovicích. Muž byl pode znalců nepříčetný. Útočník zranil čtyři zaměstnance psychiatrického oddělení nemocnice. Soud pro muže zřejmě navrhne ochranné léčení. Policie o tom dnes informovala na svém webu.

“Po všech provedených úkonech na místě činu, výsleších osob a především na základě znaleckých posudků, kdy důležitý byl duševní stav obviněného, vyšetřovatel navrhl státnímu zástupci zastavení trestního stíhání. Obviněný muž byl podle znalce v době činu nepříčetný, tím pádem nebyl trestně odpovědný. Státní zástupce návrhu vyhověl a trestní stíhání zastavil,” uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví. Hrozilo mu pět až 12 let vězení.

Případy vážného napadení pacientů nebo personálu nemocnic jsou v ČR spíše ojedinělé. Nejtragičtější byla střelba v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice z 10. prosince 2019, kde dvaačtyřicetiletý střelec sedm lidí zabil, dva zranil, později spáchal sebevraždu.

Zdroj: ČTK / Policie ČR – KŘP Jihočeského kraje

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments