Úspěšná realizace prachatického TOXI týmu
Úspěšná realizace prachatického TOXI týmu. Kriminalisté obvinili jednoho muže a jednu ženu z distribuce marihuany a pervitinu.

Prachatičtí kriminalisté obvinili 20letou ženu a 39letého muže, oba z Prachaticka, ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Oba nejméně od srpna 2023 do svého zadržení dne 19. března 2024 prodávali či poskytovali zdarma dalším osobám na Prachaticku omamnou a psychotropní látku pervitin a marihuanu. Tohoto jednání se dopouštěli z části, jak společně, tak z části samostatně, kdy za uvedené období poskytli zdarma nebo prodali drogy nejméně 30 osobám, u pervitinu to bylo v řádech vyšších desítek gramů.

Kriminalisté při dvou domovních prohlídkách a prohlídce jiných prostor a pozemků nalezli omamné a psychotropní látky a dále váhy a sáčky určené pro další distribuci drog.

Oba obvinění byli za obdobné jednání již v minulosti odsouzeni. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Další trestní stíhání obviněných probíhá na svobodě.

Zdroj a foto: Policie ČR / KŘP Jihočeského kraje

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments