Jindřichův Hradec: Advent v Domě gobelínů
Jindřichův Hradec – V sobotu a v neděli 9. a 10. prosince 2023 od 10:00 – 17:00 hodin zveme návštěvníky na již tradiční Adventní víkend v Domě gobelínů.

Můžete se těšit na ukázky řemesel a tvořivé dílny pro děti a dospělé. Čeká na Vás bohatý program v podobě restaurování tapiserií, háčkování a pletení z pediku, práce se dřevem, techniky suchého plstění, patchwork a malování na keramiku, zdobení perníčků a výroba vánočních dekorací. S tiskem na textil se seznámíte pod vedením ateliéru Zuzany Krajčovičové. Prací s přírodninami Vás provede Ateliér ZaJ Gebrovi ve spolupráci s Chelčickým domovem sv. Linharta o.p.s..

Letos poprvé, k nám zavítá Sklářský ateliér Miloslava Dvořáka, kde si vyzkoušíte dekorování skleněných předmětů barevnou drtí nebo si můžete zakoupit autorský skleněný šperk vyrobený technikou fusing.
V řemeslných stáncích si budete moci zakoupit originální výrobky. Děti si v pokladně muzea vyzvednou plán stanovišť, a budou sbírat za své dovednosti razítka. Po splnění úkolů obdrží odměnu, kterou si vyzvednou též v pokladně muzea.

Součástí adventního programu v Domě gobelínů bude, hudební vystoupení žáků ZUŠ V. Nováka.

V sobotu v 15:00 hodin vystoupí akordeonový soubor žáků ZUŠ V. Nováka pod vedením paní Kristýny Fajkusové.

V neděli v 15:00 hodin vystoupí smyčcový soubor žáků ZUŠ V. Nováka pod vedením paní Hany Stráníkové.

Po celou dobu adventního programu si můžete odpočinout, a občerstvit se ve VÁNOČNÍ KAVÁRNIČCE výbornou kávou a domácími produkty, které vám nabídne „Bezlepkové Bistro U Vrzky“. Přijďte k nám strávit pohodový a tvůrčí adventní víkend.

Dům gobelínů je pro letošní sezonu otevřen do 17. prosince 2023.

Zdroj a foto: Město Jindřichův Hradec

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments