Letní Olympiáda nebude letos jenom v Paříži, ale také v Českých Budějovicích
Letní olympiáda nebude letos jenom v Paříži, ale také v Českých Budějovicích, kam koncem června zamíří tisíce dětí, trenéři a další členové výpravy.

„Centrem her mládeže od 23. do 28. června 2024 je naše krásné město a jeho blízké okolí. Bude to pro nás všechny mimořádná událost, na kterou se poctivě připravujeme od loňského roku,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že jistou souvislost se svátkem sportovců vidí i rozhodnutí rady města, kdy schválila finanční příspěvek Nadačnímu fondu jihočeských olympioniků. 

„Jsou to bývalí sportovci, kteří reprezentovali Budějce ve světě na vrcholových soutěžích, například ve volejbale, sportovní střelbě, gymnastice i v hokeji. Jejich produktivní život ale rozhodně není mnohaletý, kariéru končí dříve, než třeba kantoři a často si také, kromě cenných medailí, odnášejí i zranění a nostalgii z končící slávy a věhlasu. My na ně ale určitě nezapomínáme a jejich výkonů si stále vážíme. Myslím, že bude velmi pěkné, když se právě při letní sportovní události na jihu Čech setkají původní účastníci her s olympijským nadějemi. Určitě najdou společné téma k povídání,“ dodává primátorka Dagmar Škodová Parmová.  

Zdroj: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments