Hejtman Kuba: Situace v kraji se zklidňuje

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba: Situace v kraji se zklidňuje

Situace v kraji se oproti včerejšku výrazně zklidňuje. Komunikace jsou průběžně čištěny, dodávky energie většinou obnoveny. Odbor krizového řízení monitoruje situaci v kraji a žádný závažný problém nezjistil. Zásadním úkolem pro příští dny tak zůstává odklízení sněhu. Pokud se situace nezhorší, mohl by být kalamitní stav během odpoledne odvolán.

Naši silničáři byli zase celou noc venku a teď pokračují v čištění všech úseků komunikací, abychom maximum stihli před očekávanými nočními mrazy. Co se týká dodávek energie, tak došlo v naprosté většině oblastí k obnovení dodávek. V téhle chvíli jsem měl hlášený jen problém v krajském městě, kde kvůli výpadkům energie došlo ke krátkodobému výpadku dodávek tepla v Českých Budějovicích. Naštěstí se to podařilo vyřešit a celý topný systém začíná najíždět. Takže pokud byste měli v některé části města studené topení tak buďte v klidu, během krátké doby to bude vyřešené,“ ubezpečil hejtman Martin Kuba s tím, že krajský krizový odbor komunikuje se všemi městy a obcemi a nikde není hlášený žádný problém v dostupnosti nebo zajištění základních služeb. 

Problém teď bude s odklízením sněhu ve větších městech. S tím teď města budou bojovat. Největší bude přirozeně v Českých Budějovicích. Požádal jsem kolegy, abychom se ve spolupráci s FCC pokusili co nejvíce sněhu odstranit během dneška, než zítra začne pracovní týden a také abychom toho zvládli co nejvíce, než to celé v noci zmrzne, protože předpověď na noc a pondělí je až -14 st. C a to bude zase odklízení komplikovat. Ten objem je ale velký a prosím všechny, aby chápali, že to bude komplikované. A dávejte prosím ve městech pozor na sníh a rampouchy padající ze střech. Pokud se situace nebude nijak zhoršovat měli bychom kalamitní stav během odpoledních nebo večerních hodin odvolat,“ dodal hejtman a poděkoval všem silničářům, hasičům, energetikům, všem pracovníkům firem, které se podílejí na odklízení sněhu v jihočeských městech, všem řidičům MHD a krajských autobusů za to, jak to včera zvládli. „A taky děkuju všem Jihočechům, kteří to zvládáte super a spousta z vás ještě pomáhá. Jste skvělí,“ uzavřel Kuba.

Zdroj: Jihočeský kraj, foto ilustrační

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments