Písek: Ve 13. mateřské škole byla dokončena rekonstrukce
Písek – Samostatný pavilon se dvěma třídami 13. mateřské školy na sídlišti Jih prošel v uplynulých měsících významnou proměnou

V rámci 3. etapy rekonstrukce byla zateplena fasáda, vyměněny inženýrské sítě, zrekonstruovány kuchyňky v přízemí a prvním patře a sociální zařízení v obou třídách. Výměny se dočkaly i podlahové krytiny nebo osvětlení. Nový je i výtah pro přepravu jídla z kuchyně do tříd.

Práce probíhaly od června do poloviny září a vyšly na 14,9 milionu korun. „Rekonstrukce se stihla v termínu, i když se vyskytly neočekávané problémy. Propadla se totiž kanalizace a objevily se vymleté kaverny. Bylo kvůli tomu třeba nad rámec původního projektu položit novou ležatou kanalizaci, vybourat poškozené příčky a postavit nové a udělat novou podlahu,“ řekl Jan Adámek, ředitel ZŠ J. Husa, pod níž školka spadá.

„Rekonstrukce se opravdu povedla a pavilon neskutečně prokoukl. Největší rozdíl je na první pohled v zázemí. Nové jsou podlahové krytiny i osvětlení, v kuchyňkách mají namísto starého vybavení nové z nerezu a sociální zařízení pro děti je konečně moderní,“ řekl místostarosta Michal Přibáň. Dobrou práci odvedla podle něj nejen firma Kočí, a. s., ale také tým zaměstnankyň školky. „Musely třídy nejprve vyklidit a za pár týdnů je čekal velký úklid a stěhování všech věcí zpět do tříd. Všechno ale skvěle zvládly a za to jim patří velké poděkování,“ doplnil místostarosta.

13. MŠ na sídlišti Jih patří k největším školkám ve městě. V uplynulých dvou letech se ve dvou etapách zrekonstruovala hlavní budova se čtyřmi třídami – i tam jsou zrekonstruované inženýrské sítě, sociální zázemí, a navíc i školní kuchyně.

Zdroj a foto: Město Písek

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments