Objasněné loupežné přepadení

Táborsko – Objasněné loupežné přepadení. Dva muži byli obvinění z loupežného přepadení a z další majetkové trestné činnosti. 

Výbornou práci odvedli kriminalisté a policisté Územního odboru Tábor, když se jim podařilo odhalit pachatele loupežného přepadení a další majetkové trestné činnosti, ke které docházelo v lednu letošního roku. Postupně, díky své místní znalosti a zkušenostem, získali řadu informací a indicií, které je dovedli ke dvěma mužům ve věku 44 a 33 let. Oba muži jsou z Táborska a již v minulosti měli se zákonem co dočinění.

Policisté jim kladou za vinu, že měli v polovině ledna letošního roku po vzájemné domluvě, zamaskovaní a ozbrojeni nožem a šroubovákem, přepadnout obsluhu benzínové čerpací stanice ve Veselí nad Lužnicí, odkud měli odjet kradeným vozidlem. Z lupu si měli odnést peníze a cigarety. Každý z uvedených mužů měl páchat trestnou činnost, zejména majetkového charakteru, i samostatně.

Čtyřiačtyřicetiletý muž má mít na svědomí krádež vozidla v Táboře, která předcházela loupežnému přepadení ve Veselí nad Lužnicí. Dále měl odcizit registrační značku z vozidla v Třeboni a tři loga z vozidel v Táboře.

Třiatřicetiletý muž se měl vloupat do Mateřské školy v Sezimově Ústí, do rodinného domu v Soběslavi, odcizit jízdní kolo u nádraží ČD ve Veselí nad Lužnicí a neoprávněně vniknout na oplocený pozemek ve Veselí nad Lužnicí, kde měl být vyrušen.

Celková škoda byla vyčíslena na více než 130 tisíc korun.

V uplynulých dnech spadla klec a pro uvedené muže si přišla do jejich domovů Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje společně s kriminalisty a policisty Územního odboru Tábor. Oba jsou v současné době obviněni ze spáchání trestných činů loupež, krádež a poškození cizí věci. Mladší z mužů byl navíc obviněn i z porušování domovní svobody. Výše uvedeného jednání se měli dopustit i přesto, že byli za obdobné činy v minulosti pravomocně odsouzeni a potrestáni.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který jej akceptoval. Soudce poslal oba muže do vazební věznice, kam je následně policisté od soudu eskortovali. V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj a foto: Policie ČR / KŘP Jihočeského kraje

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments