V Budějovicích se uskuteční dvě výjimečné kulturní události
Dvě zcela výjimečné kulturní události se uskuteční v úterý 19. prosince. České Budějovice navštíví virtuos Jaroslav Svěcený, který nejprve v obřadní síni radnice představí jednodenní výstavu vzácných houslí a poté odehraje koncert v katedrále sv. Mikuláše.

Ve dvou prohlídkách, které jsou plánovány od 15 a 16 hodin, se návštěvníci mohou dozvědět zajímavé informace i příběhy o houslařských klenotech z Cremony, Milána, Paříže a dalších evropských měst. Jaroslav Svěcený na každé vystavené housle zahraje a rád odpoví na případné dotazy. A pokud si někdo přinese vlastní housle, dočká se jejich kvalifikovaného ohodnocení, protože pan Svěcený je totiž také soudní znalec.

„Výstava bude originálním kulturním dárkem pro všechny zájemce. Vstup na prohlídky necháme volný. Pokud by chtěl někdo udělat v adventu dobrý skutek, tak ho prosím o podporu budějovických psích a kočičích útulků,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová. Adventní koncert začne v katedrále v 19 hodin. Francouzské a italské housle rozezní skladby Bacha, Vivaldiho a Kreislera. Cena vstupenky je 300 korun. Po utichnutí tónů bude následovat autogramiáda virtuosových nových nahrávek.

Vstupenky na výstavu je možné zajistit už nyní na Evropské housle čtyř staletí – CBSystem – Vstupenky, předplatné, předprodej(link is external), vstupenky na koncert: Jaroslav Svěcený & Virtuosi Pragenses – 19.12.2023 19:00 (cbsystem.cz)(link is external). Obě akce spolupořádá město České Budějovice.

Zdroj: Město České Budějovice, foto: wikimedia.org / Alena Tučímová

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments