České Budějovice: Oprava lávky Vltava - střed
České Budějovice – V letošním roce pokračuje město v opravě další budějovické lávky pro pěší, a to v lokalitě Vltava-střed, která byla odložena na červenec a srpen 2024. K odložení stavby vedlo zjištění poškození, pomocí provedených sond, které by neumožňovalo ukončit práce v daném termínu za vhodných klimatických podmínek. 

„Tuto lávku vnímáme z pohledu bezpečnosti pohybu chodců jako velmi významnou. Při uzavření v rámci její rekonstrukce musejí být a budou přijata taková opatření, aby bezpečnost chodců v náhradních trasách nebyla ohrožena. Mohu ubezpečit, že taková opatření v předstihu připravujeme,“ uvedl Lubomír Bureš, náměstek primátorky. Po rekonstrukci lávek u Möbelixu a Stromovky dojde i tady k opravě a výměně přímopochozí izolace.

„Oprava bude probíhat v letních prázdninových měsících, kdy je na lávce nejmenší provoz. Pod samotnou lávkou bude umístěn dočasný přechod se semaforem. Ten bude pro větší plynulost dopravy poptávkový – zelená chodcům padne až po zmáčknutí tlačítka. Teď komunikujeme se všemi stranami a ladíme optimální řešení pohybu chodců i aut. Chceme tam mít takové dopravní značení, aby každý řidič dočasný přechod bezpečně viděl a počítal s ním. K přechodu přes čtyřproudou silnici, která patří Jihočeskému kraji, bude vybudovaný provizorní sypaný chodník. Všechno tedy koordinujeme tak, aby byl přechod v provozu na začátku července. Bez toho se do opravy nepustíme,“ řekl k rekonstrukci náměstek primátorky Michal Šebek.

Rekonstrukce je plánována do konce srpna 2024. Významně prodlouží životnost stavby a nový povrch usnadní chůzi po lávce.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments