Dopravních nehod na Krumlovsku, od kterých řidič ujede, neustále narůstá
Českokrumlovsko – Počty dopravních nehod na Krumlovsku, od kterých jeden z účastníků ujede, neustále narůstají. 

Dopravní nehoda, po níž jeden z účastníků z místa ujede. Na Českokrumlovsku se v poslední době jedná o poměrně častý jev. Jen od začátku září letošního roku máme do současné doby hlášeno třicet dopravních nehod, od níž jeden z účastníků ujel. Nejčastěji se tak děje na parkovištích u obchodních domů či při vzájemném střetu protijedoucích vozidel zrcátky. Policisté z českokrumlovského dopravního inspektorátu proto apelují na občany, aby byli všímaví a v případě, že se stanou svědky dopravní nehody, od které chce jeden z řidičů ujet, toto ihned oznámili na linku 158 a poskytli policistům maximální možnou součinnost. Stejně tak apelují i na samotné účastníky dopravních nehod.

Jeden z posledních případů se udál v pátek 17. listopadu v odpoledních hodinách v ulici Chvalšinská v Českém Krumlově. Dosud nezjištěný řidič nezjištěného vozidla zde nezjištěným způsobem narazil do pravých předních dveří a pravého zrcátka vozidla značky Audi. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění. Škoda, která vznikla v důsledku dopravní nehody, byla vyčíslena na nejméně 30 000 korun. Zda byl podezřelý řidič při jízdě pod vlivem alkoholu, nebylo možno zjistit, neboť z místa dopravní nehody ujel.

Neprodleně zastavit vozidlo, učinit opatření k zabránění vzniku škody osobám nebo věcem, a spolupracovat při zjišťování skutkového stavu. Tohle jsou základní povinnosti řidiče, který se stal účastníkem dopravní nehody.

Vždy je důležité rozlišit, zda je nutné dopravní nehodu oznámit na policii či nikoliv. V případech, kdy při dopravní nehodě došlo ke zranění některého z účastníků, u některého z řidičů je podezření na požití alkoholického nápoje, vznikla škoda třetí osobě nebo je škoda na jednom z vozidel větší, než 100 000 korun, vzniká povinnost tuto nehodu neprodleně policii oznámit. V případě, kdy by nikdo z účastníků tak neučinil, vystavuje se nebezpečí postihu za přestupek.  

Pokud není nutné dopravní nehodu oznámit policii, jsou účastníci dopravní nehody povinni prokázat si na požádání navzájem svou totožnost a sdělit údaje o vozidle. Následně sepsat společný záznam o dopravní nehodě, který podepíší a poté neprodleně předají pojistiteli.

Zdroj: Policie ČR

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments