Strakonice - V Mateřské školce Krumlovská vznikne nové dětské hřiště

Prachatice – V Mateřské školce Krumlovská vznikne nové dětské hřiště.

Děti v Mateřské školce Krumlovská se mohou těšit na nové dětské hřiště. V rámci schváleného rozpočtu na rok 2024 je vyčleněna částka 1,5 mil. Kč na vybudování zbrusu nového dětského hřiště v areálu mateřské školky v ulici Krumlovská.

Radní schválili vyhlášení výběrového řízení na zakázku malého rozsahu s názvem „Návrh řešení a realizace dětského hřiště v Mateřské školce Prachatice, Krumlovská 223″, který musí obsahovat certifikované herní prvky určené pro věkovou skupinu mladších dětí ve věku do 3 let v kapacitě cca 30 dětí a pro věkovou skupinu předškolních dětí ve věku 4-6 let ve vyšší kapacitě pro cca 70 dětí.

Návrh spočívá zejména ve zpracování výtvarného a designového řešení dětského hřiště, tedy osazení jednotlivými herními prvky a mobiliářem s následnou realizací. Rozvoj pohybových schopností, obratnosti a motoriky je v tomto předškolním věku velmi důležitý. Kvalitní herní prvky nabízejí dětem překonávání překážek a zlepšování právě těchto pohybových a motorických dovedností. „Výsledek výběrového řízení budou znát radní přibližně v polovině května a samotná realizace je plánována v době od června do srpna letošního roku,“ upřesnil harmonogram této investiční akce Jaromír Markytán, vedoucí odboru investic.

Zdroj a foto: Město Prachatice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments