Porota vybrala nejvhodnější návrh pro výstavbu bytových domů, Prachatice,
Prachatice – Porota vybrala nejvhodnější návrh pro výstavbu bytových domů. Návrhy všech uchazečů jsou pro veřejnost vystaveny na prachatickém náměstí od pondělí 30.10.2023 včetně podrobného hodnocení poroty.

Na základě předchozí série jednání vedení města s městským architektem byl vytipován a radou města schválen pozemek mezi ulicemi Národní a Budovatelská o velikosti 11 062 m2, který by byl vhodný pro výstavbu bytových domů.

Cílem města je, zajistit občanům, ať již stávajícím či nově příchozím, další kvalitní nabídku bydlení včetně vysokých standardů dostupnosti školy, obchodů a služeb v blízkosti historického centra. Radní města se pak rozhodli pro ověřovací studii, která měla v rámci více variant řešení daného prostoru potvrdit záměr města z architektonicko-urbanistického hlediska.

V rámci ověřovací studie podali své návrhy celkem 4 subjekty, renomované architektonické kanceláře. Porota, která měla návrhy posoudit a kterou tvořili zástupci z řad nezávislých odborníků i představitelů města, se ke svému hodnocení sešla v pondělí 25.9.2023.  

Po dlouhém jednání, kdy každý z předkladatelů svého návrhu měl možnost jej porotě odprezentovat, byla doporučena studie od společnosti RDTH architekti s.r.o..  Porota hodnotila pozitivně zejména kvalitní a podrobnou analýzu území, inovativnost, komplexnost a přiměřenost, dále pak velmi kladně ocenila variabilitu etapizace a dopravní řešení včetně parkování.

„Jedná se nám o to, aby tato lokalita byla připravena k zástavbě ekonomicky vhodným a udržitelným projektem a chceme nastínit, jak by celé toto území mohlo do budoucna vypadat bez ohledu na konečného investora,“ upřesnil záměr ověřovací studie starosta města.

K podrobnému představení vystavených  návrhů včetně prezentace vybraného vítězného návrhu dojde na prosincovém jednání zastupitelstva města.

Zdroj a foto: Město Prachatice

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments