Jindřichův Hradec: Muzeum fotografie láká na Fotokroužek
Jindřichův Hradec – Muzeum fotografie láká na Fotokroužek. Baví tě fotografovat a chtěl(a) by ses zdokonalit? Chceš vědět, jak ovládat svůj aparát, znát principy, které dělají dobrou fotku? Je ti -náct let? Tak přijď mezi nás do muzea fotografie.

Naučíš se fotografickou trojčlenku (clona, čas, citlivost), obrazovou kompozici na příkladech fotografií v muzeu i vlastní praxí, jak využívat různé druhy světla přirozeného i umělého, jak pracovat ve fotoateliéru i základy úprav v grafických editorech. Užiješ si fotografické vycházky za danými tématy – krajina, architektura, pouliční fotografie, večerní osvětlení města, zvířata atd. Vyzkoušíš si i různé fotografické experimenty – efekty s dlouhým časem a malování světlem. Naučíš se posuzovat a chápat estetiku fotografie. 

Vlastní fotoaparát je výhodou – protože už jsi na něj zvyklý(á) – ale ne podmínkou. Zrcadlovky máme i k zapůjčení. Takže stačí mít s sebou jen flash disk (klíčenku), na které si odneseš výsledky své práce. A chuť učit se fotografovat. Kroužek zakončíme společnou výstavou.

Začínáme ve středu 4. 10. 2023.

Scházet se tedy budeme každou středu od 15:30 hod. do 17:00 hodin (z praktických a organizačních důvodů často lehce přetahujeme). 

Mimo pravidelné schůzky mohou být podle domluvy pořádány různé fotografické akce a vycházky.

Kroužek je zapojen do krajského projektu JČK “Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti”. 

Více na www.krouzkyprojihocechy.cz 

Cena 800 Kč/pololetí 

Vyplněnou přihlášku (ke stažení zde)

posílejte na e-mail: martin.sole@vkcjh.cz

Po přihlášení Vám bude předáno číslo – variabilní symbol, se kterým uhradíte pololetní platbu buď přímo do muzejní pokladny (v hotovosti nebo kartou), nebo platebním příkazem na č. ú. 5973536349/0800.

Činnost fotokroužku je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments