V Prachaticích se uskuteční světový šampionát v rallye (WRC)
Do Prachatic zavítá světový šampionát v rallye (WRC). V pátek 27. října proběhne na Prachaticku významná automobilová událost Central European Rally, největší motoristická akce v České republice, pořádaná na území 3 států (dále ještě v Německu a Rakousku).

Organizátoři přislíbili divácky velmi atraktivní podívanou světového formátu. Start celé akce je plánován na čtvrtek 26. října ve 13:00 hodin na Hradčanském náměstí v Praze. Z metropole bude následovat přesun závodníků v rámci série náročných rychlostních zkoušek, které se budou postupně odehrávat po území České republiky, Rakouska a Německa až do německého Pasova, kde rallye končí.

V Prachaticích se můžeme v pátek 27. října těšit na tzv. přeskupení, které se odehraje na Velkém náměstí, kde bude současně probíhat autogramiáda jezdců takových jmen jako Sébastien Ogier, Kalle Rovanperä, Ott Tänak, Thierry Neuville, Elfyn Evans a dalších. Divácky atraktivní přezouvání pneumatik posádkami vozů bude možné sledovat na Horním náměstí nad ulicí Menšíkova.

WRC je profesionálně organizovanou akcí pod přísným dohledem FIA a bezpečnostních komisařů. Bezpečnost při světových šampionátech hraje klíčovou roli. Zajištění bezpečnostních standardů bude dle organizátorů vyžadovat striktně dodržovaná dopravní omezení, kooperaci s Policií ČR, městskou policií a celou soustavou IZS včetně sdružení dobrovolných hasičů. Klíčová bude též divácká disciplína. Na trati bude na 700 pořadatelů, vozidla jsou vybavena kamerovým systémem.  Dopravní omezení se budou samozřejmě týkat také Prachatic a velmi prosíme všechny o jejich respektování, akce je jednodenní a organizátoři se snaží o minimální dopad.  Již od 14. října se však mohou řidiči setkávat na komunikacích s instalací dopravního značení a instalací zátaras pro diváky. V termínu od 24. října jsme byli pořadateli upozorněni na zvýšený pohyb civilních vozů posádek rallye, které si budou projíždět trať, avšak v maximální rychlosti 50 km/h, kdy dodržování této rychlosti je monitorováno přes GPS. Řidiče proto prosíme o opatrnost a shovívavost i pro tuto situaci.

Podrobné informace k rallye naleznete na https://www.centraleuropeanrally.eu/

Zdroj: Město Prachatice, foto ilustrační

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments