Jindřichův Hradec: Začala velká investice do vodohospodářského majetku města
Největší investice do vodohospodářské infrastruktury města za posledního čtvrt století začala v úterý 14. listopadu 2023 v Jindřichově Hradci.

Obnova čistírny odpadních vod za 237,2 milionu korun (bez platné sazby DPH) potrvá dvacet měsíců. Důvodem jsou stále se zpřísňující limity pro čištěné odpadní vody, zejména pak pro odstraňování fosforu.

„Mezi nejvýznamnější změny patří výstavba třetí vyhnívací nádrže, doplnění aerace u aktivačních nádrží, chemického hospodářství a mnohé další. Původní městská čistírna totiž pochází ze 70. let minulého století a poslední její rozšíření se datuje do roku 1998,“ řekl starosta města Michal Kozár.

Po celou dobu trvání stavby nebude na čistírně přerušen provoz. To samozřejmě klade velké nároky na zaměstnance společnosti ČEVAK, která se o vodohospodářský majetek města stará. „Nemůžeme si dovolit omezit čistění odpadní vody, takže budeme muset více koordinovat nezbytné činnosti v celém procesu čištění tak, aby se jich stavba dotýkala co nejméně. Společně s vlastníkem vodohospodářského majetku sledujeme stejný cíl, udržení a zlepšení kvality vypouštěné odpadní vody,“ vysvětlil provozní ředitel společnosti ČEVAK Peter Bolha.

V návaznosti na realizovanou část obnovy čistírny odpadních vod, je připravována další etapa, která bude dopracována i s ohledem na vývoj legislativy v Evropské unii a České republice.

Zdroj a foto: Město Jindřichův Hradec

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments